Strona Główna


Szlak Rowerowy Gminy Wilków

Opis trasy:
    We wrześniu 2004 roku oddany został do użytku nowy odcinek szlaku rowerowego Kazimierz Dolny - 
Kraśnik. Miłośnikom turystyki rowerowej stwarza on szansę na poznanie zachodniej części Wyżyny Lubelskiej - głównie Małopolskiego Przełomu Wisły, Kotliny Chodelskiej i Wzniesień Urzędowskich.
    Na terenie naszej gminy, od szlaku głównego /kolor czerwony / przeprowadzona została pętla, długości 20 km. oznakowana kolorem czarnym.
    Zaprojektowana została głownie z myślą o tych cyklistach, którzy wypoczywając w Kazimierzu, zechcą choć na kilka godzin odwiedzić Powiśle.
    Na tym odcinku trasa szlaku jest niezwykle zróżnicowana, zarówno pod względem terenowym jak i krajobrazowym.Wzniesieniom i wierzchowinom z szachownicami pól, towarzyszą głęboko wcięte w lessowe podłoże jary, wąwozy i doliny rzeczne.W znacznej części przebiega przez tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, z licznymi punktami widokowymi.
    Przebieg trasy uwzględnia istniejącą infrastrukturę, oraz walory przyrodniczo-krajobrazowe i kulturowe. Trasa ta przeznaczona jest zarówno dla amatorów tzw."mocnych" wrażeń, jak i dla tych którzy z wysokości rowerowego siodełka, zechcą spokojnie kontemplować uroki Powiśla.
    Szczegółowy opis szlaku, wraz z jego wariantami i galerią zdjęć udostępniony będzie za kilka dni - a napewno przed wiosennym sezonem

Żródlo: http://www.wilkow.lubelskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=35